Lider najveće opozicione stranke u Austriji Hajnc Kristijan Štrahe, čija stranka FPO traži da se povuče priznanje nezavisnog Kosova, javno je više puta uputio podršku Šešelju dok je bio u zatvoru rečima da mu se divi na njegovoj borbi i stavovima. Štrahe je poznat u Austriji po čestom zalaganju za poštovanje prava Srba između ostalog jednom prilikom je tražio od vlasti da zatraže posebnu sednicu SB UN zbog kršenja ljudskih prava srpskom stanovništvu na Kosovu, inače njegova stranka FPO uvek lepi predizborne plakata na srpskom jeziku, dok sam Štrahe ono ruke nosi brojanicu u bojama srpske zastave.
Pored reči podrške iz Austrije, osnivač Nacionalnog Fronta najveće opozicione stranke u Francuskoj, Žan Mari Le Pen javno je pozvao sve Srbe da glasaju na predstojećim izborima za Srpsku radikalnu stranku. „Vojislav Šešelj je jedini koji može da vas oslobodi. Srbi bi trebali da ga slede ako žele da žive slobodno“ istakao je Le Pen.
Stranka koju je on osnovao je pod vođstvom njegove ćerke Marin Le Pen koja takođe sastupa pro-srpske stavove postala najpopularnija stranka u Francuskoj i osvojili su najviše glasova na izborima za evropski parlament 2014. godine.Prilikom glasanja o dekleraciji kojom se osuđuje navodni govor mržnje presednike SRS u evropskom parlamentu, poslanice grčke evro-skeptične i ulta-desničarske Zlatne Zore stali su u odbranu lidera SRS. Tako je Giorgos Epitideios penzionisani general grčke vojske i poslanik u parlamentu EU oštro kritikovao ovu rezoluciju kao politički progon neistomišljenika. „Šešelj je poveo 12 godina u zatvoru kao politički zatvorenik ne zbog toga što je nešto učinio već zbog onoga što je rekao, zbog svojih stavova. Kolege možete li da zamislite da se vođa vaše stranke stavi u zatvor bez da je počinio zločin, vi bi ste rekli da to nije demokratski, ali i za nas grčke nacionaliste to je stvarnost, to se upravo dogodilio, već 14 meseci naš lider i 6 funkcionera naše stranke su u zatvoru“ rekao je general Epitideios čije su kolege iz stranke tada bile u zatvoru pod optužbama za ekstremno delovanja, iako su kasnije pušteni
Grčki poslanici su u toku rasprave pozvali na glasanje protiv rezolucije o Šešelju. Iako su Grci bili u manjini rezolucija koju je sastavila Hrvatska je usvojena, ipak presudom u Hagu kojim je Šešelj oslobođen krivice za navodni govor mržnje rezolucija je izgubila svaki politički smisao i postala kontra produktivna po parlament EU.
Šešeljeva podrška u Evropi dostigla je najvišu tačku kada se predsednik Radikala sastao sa zamenikom premijera Ruske Federacije Dmitrijem Rogozinom, koji je promenio zvanična pravila ruske diplomatije i sastao se sa opozicionim liderom u nekoj zemlji. Rogozim je takođe zvaničko čestitao Šešelju oslobađajuću presudu u Hagu. „Čestitam svom prijatelju na pobedi. Međutim, ko će vratiti zdravlje narušeno u zatvoru i javnim šikaniranjem?“ rekao je podpredsenik ruske vlade i dodao da iako to nije politički korektno sudije u Hagu treba zatvoriti na 12 godine u zatvorske ćelije.
Javna podrška Šešelju od strane predstavnika vlade Rusije je jedinu slučaj da je zvanična Moskva podržala nekog od kandidata na predstojećim izborima u Srbiji.